Úvodní
strana
MZDY
 
Podvojné
účetnictví
Jednoduché
účetnictví
Ceník
služeb
FAQ
 
Kontakt
 
Registrace 
 Pro registrované
Download 
 Akturality

"Oprava" problému roku 2000 na některých PC 486.

Při kontrole různých PC jsem narazil na 2 PC (obě 486) na problém, že po roce 2000 je sice možné zadat správné datum, se kterým operační systém počítá, ale, že po vypnutí a novém zapnutí naskočí rok 2094, den a měsíc je zobrazen správně. To mne přivedlo na myšlenku řešit problém následujícím programem, který přečte systémové datum, ve kterém nahradí rok datem zadaným v parametru programu a datum zpět uloží do operačního systému. Tento způsob sice neřeší problém 29.2.2000, ale v domácích podmínkách to není kritické, neboť dané dny je možné zadat datum "ručně".
Samozřejmě, že by bylo lepší provést upgrade BIOSu (umožňuje-li to daný PC). Někdo k tomu však má nedůvěru. Navíc toto řešení tam, kde pomůže je zcela bezproblémovým, neboť se nejedná v podstatě o žádný zásah do systému.

INSTALACE:

Program nemá instalační program, proto je nutné program nakopírovat (např. do kořenového adresáře disku C) a poté ručně vložit do souboru "autoexec.bat" následující 2 řádky

C:\Y2K94 2000
date

v roce 2001 bude nutno opět do souboru "autoexec.bat" znovu zasáhnout a 2000 změnit na 2001 (a tak dále do té doby, dokud bude únosné, aby daný PC pracoval, nebo do té doby, než bude nalezeno lepší řešení).

Program je PublicDomain

Omlouvám se, že s tímto řešením přicházím až nyní, ale na druhý PC jsem narazil teprve dnes. Do té doby jsem to považoval za problém jednoho PC (zběžně jsem testoval více než 100 PC, včetně PC286 a nikde jsem nenarazil na závažnější problémy). Vzhledem k tomu, že jsem od daného PC přišel kolem 20.hodiny a daný PC mi momentálně není přístupný (je u mého klienta), není toto řešení zatím v praxi ozkoušeno. Dlouhodobé testy budou stejně možné až za několik dní.

Stanislav Strubl


WWW - hlavní stránka       stažení       e-mail