Úvodní
strana
MZDY
 
Podvojné
účetnictví
Jednoduché
účetnictví
Ceník
služeb
FAQ
 
Kontakt
 
Registrace 
 Pro registrované
Download 
 AkturalityDOTAZY   Z   HOT-LINE


OBECNÉ
 1. Oblast: Uložení dat na disku
  Mame problém a potřebovali bychom od vás poradit. Včera jsem zkoušeli a učili se obsluhovat program, který jste nám nainstaloval. Ted ale nevíme jak máme vymazat údaje které jsme tam dali. Můžete nám prosím poradit.
  ODPOVĚĎ:
  Při standardní instalaci jsou programy instalovány do adresáře U4 (dávky ke spuštění programu jsou instalovány do hlavního adresáře disku). V adresáři U4 jsou pak založeny následující podadresáře: V každém adresáři aplikačních programů (JU,PUF,MZD) jsou pak další podadresáře, které obsahují data jednotlivých firem. Názvy adresářů jsou "{adresář firmy}.{dvojčíslí roku}", např. "DATA.01". {adresář firmy} definujete v databázi firem (odpovídající volba údržby) v poli "Adresář". Z toho vyplývá několik způsobů "výmazu" dat:

 2. Jak odstranit problemy s kodovanim cestiny a s "celou obrazovkou". Mam W2000.
  ODPOVĚĎ:
  Sám používám program pod WIN2000. Pravdou je, že ve variantě s kódováním Latin2. Vývoj však provádím (včetně JU) v kódování Kamenických (z historických důvodů). Z toho vyplývají 2 možnosti řešení
  1. )
   1. provedete nastavení celoobrazovkového režimu pro DOSové okno či konzolovou aplikaci ve Windovs 2000
    1. Vytvoříte zástupce (např. na ploše)
    2. Otevřete vlastnosti zástupce (pravé tlačítko myši na zástupci)
    3. Na záložce Možnosti v poli Možnosti zobrazení nastavíte "Celá obrazovka"
    4. Na záložce rozvržení nastavíte výšku "vyrovnávací paměti zobrazení" na 25 řádků
    5. OK nebo použít
   2. po každém startu programu inicializujete klávesnici stiskem CTRL+ALT+F1

  2. ) [jen pro JU a jen po registraci] - zašlu Vám verzi v kódování Latin 2 (pak je trochu problém při psaní datumů, kdy nelze zadávat desetinou čárku, ale musí se zadávat z hlavní klávesnice tečka) - verze Latin 2 je však mnohem méně často aktualizována.


 3. Prosím o zaslání win-aplikace demo verze JÚ na CD + mzdy na adresu.
  ODPOVĚĎ:
  WIN verze zatím neexistují - jsou pouze tyto programy na WWW. Tyto programy však bez problémů fungují pod Win95,98 i W2K (samozřejmě po odpovídajícím nastavení). Pokud se vše zadaří dle představ, tyto programy budou na CHIP CD 5/01.

 4. Nemohu nainstalovat Váš software "Jednoduché účetnictví", stáhl jsem si demo-verzi. Při otevření souboru INSTAL.exe hlásí: NENALEZEN INICIALIZAČNÍ SOUBOR - C:\Windows\temp\$WC\instal.dta2
  ODPOVĚĎ:
  Nepředpokládám, že chyba by byla v instalačním souboru. Zřejmě jste se pokusil o instalaci bez předchozího rozbalení instalace do odděleného (libovolného) adresáře. Proto pokuste se nejdříve stažený soubor rozbalit a poté instalovat. Pokud by instalace vykazovala chybu opět, napište mi laskavě jméno a přesnou velikost staženého souboru, popřípadě přesný postup instalace. Mělo by se jednat o soubor IJ421H.ZIP o velikosti 1 343 269byte. Jinak se nejedná o demoverzi programu, ale o volně šířitelnou verzi, která je bez mé podpory zcela zdarma, pokud byste však požadoval podporu (školení, osobní podporu při instalaci ap.), teprve v tomto případě byste se musel registrovat a uhradit registrační poplatek.

 5. prosim o zaslaní jednoduché a podvojné uetnictvi + ceny.děkuji.
  ODPOVĚĎ:
  Děkuji za Váš zájem o můj software.
  V případě, že si uvedený software stáhnete z www.rychlik.cz a nepožadujete ode mne jinou podporu, jsou programy zdarma.
  Mimo jiné, jak je uvedeno na www stránkách, programy byly na CD časopisu CHIP 5/2001.

  V případě, že
  a) požadujete moje služby (instalace, školení, konzultace ap.),
  b) požadujete zaslání programů,
  je zapotřebí se nejdříve zaregistrovat (buď žádostí e-mailem, nebo použít registrační formulář na www). Na základě této registrace obdržíte proforma fakturu (ceny registrace jsou též na www v oblasti služby). Po úhradě obdržíte registrační číslo a případně Vám na základě Vaší žádosti mohu zaslat registrované programy na disketě poštou.e-mail: strubl()strubl.eu   © Stanislav Strubl 2004 Na úvodní stranu
  Poslední aktualizace: 26. 3. 2004  
Trademarks and/or registered trademarks are properties of their registered owners.